Як правильно обрати чай?

Александра Александра10 листопад 2022

Як визначити якість чаю при покупці? Зараз так багато різних сортів та видів, що можна розгубитися при виборі. Ми підготували невелику інструкцію, з якою вам буде легко знайти хороший чай.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД Цілісний листовий чай краще різаного листа. Чай гарної якості, за рідкісними винятками, практично ніколи не подрібнюють.

КОЛІР ЛИСТА Він має бути однорідним. Розмір листочків співпадати. Наявність бруньок (типсів) – додатковий плюс до якості чаю. Для зеленого чаю вони мають бути сріблястого кольору. Для чорного – золотавого

ЗАПАХ Основним запахом у чаї має бути чай. При знайомстві з сухим листом не може бути аромату затхлості та плісняви. Ароматизовані сорти готують із низькоякісної сировини. Дорогий чай не ароматизують.

ЛИСТ Свіжий чайний лист щільний, гладкий, трохи з глянцем. Якщо його роздавити пальцями, він розламається на великі частини. Старий чай розпадеться в потерть.

КОЛІР НАСТОЮ Настій свіжозавареного чаю - прозорий і насичений. Тьмяний, брудний і каламутний настій говорить про погану чайну сировину.

СМАК Не поспішайте одразу пити. Посмакуйте його. Смак у гарного чаю повний, збалансований та гармонійний. Якщо відчувається кислота чи неприємний присмак, краще такий чай не пити.

Це головні моменти. Вони допоможуть вам при виборі гарного чаю. І пам'ятайте, що завжди треба слухати себе. Організм поганого не любить.