Чай з лимоном

Александра Александра08 листопад 2022

Звідки пішла традиція пити чай із лимоном? Насправді багато країн використовують лимон, як ароматизатор чаю. Здебільшого у вигляді лимонної олії або сухого листя лимона.

Додавати часточки свіжого фрукта в чай вважається суто «російською традицією». Своїм корінням вона сягає минулого. Подорожі на той час Російською Імперією було справою непростою. Довгі переїзди, погані дороги і карети, все разом призводило до того, що мандрівників просто хитало.

На зупинках поштових станцій їсти зовсім не хотілося, а ось філіжанка міцного чаю була до речі. До того ж, люди знали, що нудоту знімає кислий смак.

Тому бідні задовольнялися солоними огірками, а ті, хто багатший, часточками свіжого лимона, які почали додавати до чаю.

Згодом ця звичка перейшла і у повсякденне життя. І навіть далі.

Саме росіяни прищепили традицію подавати лимон до чаю англійцям. І в класичному afternoon tea завжди є лимон. Щоправда у Великій Британії вживати лимон до чаю називають «пити чай як росіяни».

Для багатьох використання часточки лимона має суто естетичне задоволення. Дивитися як кислота розбавляє міцність напою і робить його світлішим. Деякі, навпаки, люблять смак із кислинкою, який з’являється у чашці. А для більшості чай з лимоном – це спогади, пов'язані з дитинством.